Info femigel

FEMIGEL® Prírodný gél pre zachovanie intímneho pohodlia vonkajších ženských genitálií pri problémoch prejavujúcich sa suchosťou, svrbením, podráždením alebo nežiaducim zápachom intímnych partií.

FEMIGEL® obsahuje destilovanú účinnú zložku 4-Terpineol zodpovedajúcu 2,7% výťažku z oleja čajovníka austrálskeho. Destiláciou sú odstránené alergény a dráždivé zložky.

FEMIGEL® je špeciálne navrhnutý na jednoduchú aplikáciu a poskytuje úľavu pri príznakoch suchosti, svrbenia, podráždenia a diskomfortu, ktoré sa môžu objaviť v rôznych fázach života ženy. Napriek tomu, že sú uvedené prejavy veľmi časté tiež v období menopauzy, môžu sa objaviť aj v súvislosti so stresom, užívaním antibiotík alebo pri podráždení v súvislosti s použitím mydla či krémov. Ak sa neliečia, môžu spôsobiť vážnejšie problémy.

Na udržiavanie zdravej mikroflóry je preto veľmi dôležité zabezpečiť správnu vlhkosť a hodnotu pH.

FEMIGEL ® dlhodobo zvlhčuje intímnu oblasť.

FEMIGEL ® odporúčame používať pri výskyte príznakov ako pálenie, svrbenie, suchosť a iných nepríjemných pocitoch. Odporúčame gél preventívne aplikovať tiež pred alebo po návšteve bazénov, sáun či fitnescentier.

DÁVKOVANIE: pri výskyte miernych príznakov odporúčame aplikovať jedenkrát za tri dni, pri vážnejších príznakoch raz alebo dvakrát denne a pokračovať, kým tažkosti nezmiznú. FEMIGEL ® odporúčame príležitostne použiť na udržanie zdravej mikroflóry.

SPÔSOB POUŽITIA: FEMIGEL ® aplikujte dané množstvo priamo zo špeciálne zabezpečeného aplikátora. Pred sňatím uzáveru uchopte aplikátor na širšom konci a straste ho ako teplomer tak, aby sa obsah dostal ku tenšiemu koncu.

PREVENTÍVNE OPATRENIA: ak je aplikátor otvorený alebo jeho obal poškodený, FEMIGEL ® nepoužívajte. V takomto prípade celý obsah vráťte do lekárne. V prípade nežiaducej reakcie ho prestaňte používať. V niektorých prípadoch, napr. pri podráždených intímnych partiách, môžete pocítiť po aplikácii gélu mierne pálenie, ktoré po pár minútach odoznie. Odporúčame nepoužívať počas menštruácie, až po jej skončení.

Balenie obsahuje 5 aplikátorov po 5 ml gélu. Každý aplikátor je určený len na jedno použitie.

Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte pri teplote do 25 °C. Vonkajší obal / krabičku si počas používania uchovajte.

Viac informácií čítajte/ žiadajte na www.australian-bodycare.com, alebo na www.australian-bodycare.sk (www.liecivaZem.sk).